Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 09:51
PRZECZYTAJ!
Reklama

Pomóżmy dzieciom przetrwać koszmar wojny

Społecznicy i samorządowcy ze Śląska, w tym Dariusz Wójtowicz prezydent Mysłowic, organizują akcję humanitarną dla dzieci z Buczy. To ukraińskie miasto stało się symbolem rosyjskiego okrucieństwa i bestialstwa. Każdy z nas może pomóc.
Pomóżmy dzieciom przetrwać koszmar wojny

W Społecznym Ministerstwie ds. Samotności w Katowicach odbyła się konferencja prasowa, dotycząca organizacji akcji w ukraińskiej Buczy z okazji Dnia Dziecka, Światowego Dnia Uchodźcy, Dnia żałoby i uczczenia pamięci ofiar wojny na Ukrainie oraz Dnia Trójcy Świętej. 

W konferencji udział wzięli: Małgorzata Moryń- Trzęsimiech, Naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta Katowice, Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic, Monika Szpoczek – dyrektor MOPS w Świętochłowicach oraz Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy humanitarnej dla dzieci z Buczy.

Wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce — chcąc podarować choć odrobinę uśmiechu na twarzach dzieci, dla których echa tragedii zapisały w ich głowach traumę na długie lata — wyruszają do Buczy z garem zupy i prezentami.

Jeśli chcecie wesprzeć akcję, to zachęcamy do przekazania rzeczy (zabawki, misie, lalki, artykuły plastyczne, kolorowanki, słodycze) do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach (hala Bończyk) do 18 czerwca 2024 r., do godz. 11:00.

Dla nas – jedna mała zabawka, dla dziecka dotkniętego wojną - chwila normalności, ciepło na sercu i uśmiech na twarzy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama