Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 10:54
PRZECZYTAJ!
Reklama

Ruszył remont Kryształowej

Mieszkańcy czekali na to od lat. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Kryształowej oraz Ks. J. Dzierżonia. Wszystko dzięki temu, że miastu udało się pozyskać na tę inwestycję rządowe dofinansowanie.
Ruszył remont Kryształowej

Rząd Mateusza Morawieckiego uruchomił szereg programów inwestycyjnych dla samorządów, a Mysłowice stały się ich jednym z największych beneficjentów w Polsce. Zamieszczony na stronie miasta licznik z pozyskanymi środkami zewnętrznymi w latach 2018-2023 przekroczył kwotę 437 mln zł. W tej puli są także pieniądze na przebudowę ul. Kryształowej. Koszt tej inwestycji wynosi 7,35 mln zł z czego 4,75 mln zł stanowi dotacja z Funduszu Polski Ład. Remont obejmuje odcinek od ul. Wiosny Ludów do ul. Ks. J. Dzierżonia oraz fragment ul. Ks. J. Dzierżonia od ul. Kryształowej do ul. Piastów Śląskich. Łączna długość modernizowanych fragmentów wynosi 305 metrów. Prace mają się zakończyć w grudniu tego roku. 

– Na ulicy Kryształowej i Dzierżonia trwają już prace związane z przebudową drogową. W miejsce ciągu  pieszego powstanie pieszo-rowerowy.  Oprócz tego pojawi się nowe odwodnienie drogi i nowe oświetlenie – mówi Anna Górny, rzecznik mysłowickiego magistratu. 

Dodatkowo zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz powstaną nowe miejsca postojowe. Inwestycja jest prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama