Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 10:10
PRZECZYTAJ!
Reklama

Co z mysłowickimi kąpieliskami?

Za nami pierwsza fala letnich upałów, która zapowiada gorące i słoneczne wakacje. Nie wszyscy wyjadą na morze, a nawet ci którzy wyrwą się nad Bałtyk czy Adriatyk nie spędzą tam całego lata. Większość wakacyjnego czasu spędzimy w Mysłowicach, a to oznacza, że pytanie zawarte w tytule jest jak najbardziej na czasie.
Co z mysłowickimi kąpieliskami?

Na portalu  „Dziennika Zachodniego” ukazał się artykuł zatytułowany: kąpielisko Hubertus w Mysłowicach lepsze niż w Warszawie? Autor tekstu powołał się na pozytywne opinie wypoczywających, którzy  przyjechali do Mysłowic ze stolicy, w odwiedziny  do krewnych. „Hubertus” oferuje wszystko, czego trzeba do dobrego wypoczynku. Jest plaża, czysta wodaprzebieralnie, leżaki oraz ciekawa oferta gastronomiczna. Zaraz za linią piasku znajdują się ławki,  skierowane w stronę wody. Niedaleko jest też miejsce wydzielone na grill lub ognisko. Wejście jest darmowe dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia oraz dla osób niepełnosprawnych z opiekunami.  Wstęp dla dorosłych, tak jak rok temu, wynosi 10 zł. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR-u od godz. 10 do 18. 

Natomiast kąpielisko Słupna szykuje się na duże zmiany.

– Jesteśmy przed inwestycją, która jest związana z rewitalizacją parku. Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby zamknąć tę część, na której można było się kąpać, ponieważ tam będą trwały prace m.in. projektowe, ale baseniki dla dzieci, żeby się schłodzić, pozostaną otwarte. Cały obiekt będzie również otwarty dla mieszkańców.– mówi Anna Górny, rzecznik mysłowickiego magistratu.

Na Słupnej przez całe lato sporo się będzie działo.  Odbędą się, m.in. Mistrzostwa Europy do lat 20 w Siatkówce Plażowej, rajd rowerowy, czy kino letnie. Informacji o dodatkowych atrakcjach i wydarzeniach na obu kąpieliskach szukajcie na ich facebookowych profilach: Park Słupna i Hubertus Beach Bar.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama