Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 10:29
PRZECZYTAJ!
Reklama

Uczniowie „Piętnastki” zasiądą w poselskich ławach

Szkoła Podstawowa nr 15 jest jedną ze 153 wylosowanych szkół, których uczniowie wezmą udział w jubileuszowej XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 30 września. Dzięki projektowi młodzi obywatele mają szansę zasiąść w ławach poselskich.
Uczniowie „Piętnastki” zasiądą w poselskich ławach

– W tym roku zmieniliśmy formułę. Po raz pierwszy to nie szkoły się zwracają do nas, tylko my wychodzimy do wszystkich szkół spośród 15 tys. szkół podstawowych w Polsce. Wylosowaliśmy 153 szkoły – wyjaśnia Maria Jagaciak z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP.

Następnie 2 września, także drogą losowania, we wszystkich wyłonionych placówkach odbędzie się wybór trzech przedstawicieli do Sejmu Dzieci i Młodzieży – po jednym uczniu lub uczennicy z klasy szóstej, siódmej i ósmej. Zanim jednak delegacja wyjedzie do Warszawy, czeka na nich jeszcze debata z uczniowską społecznością w kontekście tematu „Co jest dla nas najważniejsze” oraz warsztaty on-line.

– Trzecim krokiem będzie połączenie wszystkich sił i to się już wydarzy w Warszawie podczas Sejmu Dzieci i Młodzieży właśnie 30 września.– dodaje Maria Jagaciak.

2 lipca w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, podczas którego przekazano na ręce dyrektor Anety Szczęsny uroczysty list Marszałka Sejmu Szymona Hołowni do społeczności szkolnej oraz flagę Polski.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i wierzymy, że nasza reprezentacja młodzieży będzie nas dumnie reprezentować w Sejmie – mówi Mateusz Targoś, wiceprezydent Mysłowic.

Źródło: itvm.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama