Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 maja 2023 00:52
Reklama

WFOŚiGW

Królestwo zmysłów w Brzęczkowicach
Królestwo zmysłów w Brzęczkowicach

W Brzęczkowicach powstanie park sensoryczny. To jedno z 31 zadań dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu „Zielona przestrzeń”.

25.05.2023 09:41
Kolejny, eko-sukces - 135 tys. zł od WFOŚiGW dla Mysłowic.
Kolejny, eko-sukces - 135 tys. zł od WFOŚiGW dla Mysłowic.

Nasze miasto otrzymało środki finansowe na edukację ekologiczną. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który rozstrzygnął nabór w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

25.04.2023 12:06
Więcej czasu dla strażaków!
Więcej czasu dla strażaków!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydłużył nabór wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych - dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Wnioski można składać do 30 czerwca.

25.04.2023 07:15
Śląsk antysmogowym liderem
Śląsk antysmogowym liderem

Ranking aktywności gmin w programie „Czyste Powietrze” za rok 2022 opublikowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Polski Alarm Smogowy oraz Bank Światowy wskazuje, że w antysmogowej bitwie niekwestionowanymi liderami są miejscowości województwa śląskiego. W pierwszej setce najaktywniejszych gmin aż 25 pochodzi z naszego regionu. Są to głównie mniejsze miejscowości, gdzie przeważa zabudowa jednorodzinna. Biją one na głowę miasta na prawach powiatu np. Mysłowice, gdzie wniosków złożono 205, ale o pozycji miejscowości w zestawieniu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

24.04.2023 09:32
Strażacy mają nowy wóz!
Strażacy mają nowy wóz!

Dzięki dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także wsparciu Urzędu Miasta Mysłowice oraz Urzędu Marszałkowskiego strażacy z Mysłowic mają nowy samochód pożarniczy.

20.04.2023 07:35
Ruszyła IX edycji projektu „Zielona Ławeczka”
Ruszyła IX edycji projektu „Zielona Ławeczka”

Chcesz zdobyć grant i odmienić wygląd swojego osiedla? Zbierz sąsiadów i wspólnie stwórzcie plan aranżacji miniogrodu! Do udziału w projekcie Fundacja BOŚ zaprasza mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

19.04.2023 07:29
Ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0”
Ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0”

W kwietniu 2023 r. zostanie uruchomiona kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0.”, ogłosiła Anna Moskwa kilka dni temu. Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 58 tys. zł.

24.03.2023 08:49
Trzy dekady z Funduszem
Trzy dekady z Funduszem

To 30 lat modernizacji naszego regionu, który przez dziesięciolecia był postrzegany jako mocno zanieczyszczony, zindustrializowany, z trującym środowisko przemysłem ciężkim - kopalniami i hutami.

22.03.2023 11:21
Nagrody dla najfajniejszych!
Nagrody dla najfajniejszych!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziewiątą edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt” skierowanego do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z województwa śląskiego.

08.03.2023 10:40
„50 kW na start” dla przedsiębiorców
„50 kW na start” dla przedsiębiorców

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla przedsiębiorców.

22.02.2023 08:51
Kolejne programy finansowania służb ratowniczych
Kolejne programy finansowania służb ratowniczych

- Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego polski rząd konsekwentnie wspiera strażaków OSP i wyposaża ich jednostki w niezbędny sprzęt - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas konferencji prasowej dot. ogólnopolskich programów finansowania służb ratowniczych. Spotkanie, z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz generała Andrzeja Bartkowiaka, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, odbyło się 14 lutego 2023 r. w Otwocku-Jabłonnie.

20.02.2023 08:57
WYJĄTKOWE JUBILEUSZOWE ZIELONE CZEKI
WYJĄTKOWE JUBILEUSZOWE ZIELONE CZEKI

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w konkursie „Zielone czeki”, nagród przyznawanych z okazji Dnia Ziemi. To jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów w regionie, związanych z ochroną środowiska, o wieloletniej tradycji. Tegoroczny konkurs będzie jednak wyjątkowy, bo przypada w roku jubileuszowym 30-lecia Funduszu. Dlatego wśród nagród pojawi się specjalna, jubileuszowa statuetka oraz czeki opiewające na 10 tys. zł w każdej z czterech kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca marca 2023 r.

17.02.2023 08:25
Fundusz wspiera strażaków
Fundusz wspiera strażaków
10.02.2023 09:38
Pieniądze na przydomowe oczyszczalnie
Pieniądze na przydomowe oczyszczalnie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na realizację zadań polegających na zakupie i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności nie więcej niż 7,5 m3/d w ramach PROGRAMU Przydomowa oczyszczalnia.

07.02.2023 09:23
Zielono-niebieska infrastruktura
Zielono-niebieska infrastruktura

Nawet  300 tys. zł dofinansowania można uzyskać w nowym programie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach- „Zielono-niebieska Infrastruktura”. Pierwszego lutego rozpocznie się przyjmowanie wniosków.

31.01.2023 13:23
Ekopracownia pod chmurką
Ekopracownia pod chmurką

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza konkurs „Ekopracownia pod chmurką”, który skierowany jest do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Celem konkursu jest utworzenie na terenie należącym do szkół przestrzeni dedykowanej prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii, geologii itp. w szkołach podstawowych oraz szkołach średnich.

26.01.2023 10:57
30 MLN ZŁ NA NOWE PROGRAMY WFOŚIGW W KATOWICACH
30 MLN ZŁ NA NOWE PROGRAMY WFOŚIGW W KATOWICACH

Siedem nowych Programów dofinansowania znajdzie się w ofercie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w 2023 roku. Na ich uruchomienie Fundusz przeznaczy ponad 30 mln zł. Nie zabraknie oczywiście też tych najbardziej sprawdzonych Programów jak Zielona Pracownia, ale również Programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizowanych przez katowicki Fundusz jak Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie. W 2022 roku WFOŚiGW w Katowicach udzielił łącznie ponad 850 mln zł dofinansowania na działania związane z ochroną środowiska w województwie śląskim.

17.01.2023 08:41
„Czyste” lepsze
„Czyste” lepsze

3 stycznia ruszył nabór wniosków zgodnie z kolejnymi, korzystniejszymi zapisami w Programie „Czyste Powietrze”. O nowe zasady składania wniosków dofinansowanie i wprowadzane zmiany informacji udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. A jest ich sporo. Wyższe progi dochodowe, niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie, urealnienie kosztów jednostkowych - to główne zmiany, które mają zachęcić Polaków do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Kolejna odsłona Programu, wprowadzana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska ma spowodować, że Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo za ciepło będą płacić mniej.

10.01.2023 13:14
Która szkoła w Mysłowicach nie ma jeszcze Zielonej Pracowni?
Która szkoła w Mysłowicach nie ma jeszcze Zielonej Pracowni?

Do  3  lutego 2023 roku  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach czeka na zgłoszenia w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2023”. Natomiast od  6 marca do 12 kwietnia 2023 roku będzie można składać wnioski w konkursie „Zielona Pracownia’2023”.

02.01.2023 08:39
Reklama