Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 11:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

WFOŚiGW

Fundusz wznawia nabór wniosków w ramach  programu „Przydomowa oczyszczalnia”.
Fundusz wznawia nabór wniosków w ramach programu „Przydomowa oczyszczalnia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, iż z uwagi na zwiększenie puli planowanego budżetu Programu z dniem 02.04.2024 r. wznowi nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia.

Wczoraj, 17:46
Nowe programy dla firm i osób
Nowe programy dla firm i osób

Moja Elektrownia Wiatrowa, wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3 oraz wsparcie budowy lub rozbudowy ogólnodostępnej stacji ładowania dla transportu ciężkiego – to propozycje nowych programów priorytetowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

26.02.2024 20:34
Oczyszczacze dla mysłowickich placówek pomocy społecznej
Oczyszczacze dla mysłowickich placówek pomocy społecznej

Prezydent Dariusz Wójtowicz przekazał Domowi Pomocy Społecznej trzy oczyszczacze powietrza dla podopiecznych placówki.

30.01.2024 11:30
Eko ogrzewanie
Eko ogrzewanie

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „Poprawa Jakości Powietrza w obiektach użyteczności publicznej zlokalizowanych w województwie śląskim” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

26.01.2024 09:04
Za mało kontroli pieców!
Za mało kontroli pieców!

Czy mieszkańcy województwa śląskiego mogą liczyć na skuteczną ochronę przed trucicielami? Polski Alarm Smogowy (PAS) zapytał wszystkie gminy w regionie jak wygląda egzekwowanie antysmogowych przepisów, w tym kontrola palenisk w 2022 r.

25.01.2024 10:34
Pompy ciepła pod nadzorem
Pompy ciepła pod nadzorem

Zapowiedź zmian w programie priorytetowym „Czyste Powietrze” w zakresie wymogów dotyczących źródeł ciepła, które mogą stanowić koszt kwalifikowany. W związku z niepokojącymi działaniami związanymi ze sprzedażą na polskim rynku oraz dofinansowywaniem w ramach programu „Czyste Powietrze” (PPCP lub program) pomp ciepła, które w rzeczywistości nie spełniają deklarowanych w karcie produktu i etykiecie energetycznej parametrów, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – w porozumieniu m.in. z przedstawicielami branży producentów i dystrybutorów pomp ciepła oraz stroną społeczną – wypracował dodatkowe wymogi, które z uwzględnieniem okresu przejściowego, zaczną obowiązywać 1 kwietnia 2024 roku.

24.01.2024 09:44
Strona dla każdego! Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl
Strona dla każdego! Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna - tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji.

23.01.2024 14:09
Hybrydy na służbie
Hybrydy na służbie

Policja szybsza i sprawniejsza na naszych drogach. Kluczyki do 32 nowych radiowozów w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross zakupionych, m.in. ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odebrali policjanci przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

22.12.2023 09:34
Nagrody wręczone!
Nagrody wręczone!

174 prace wpłynęły na tegoroczną edycję konkursu plastycznego „TAK dla Czystego Powietrza”. Nagrodzonych zostało łącznie 25 prac w pięciu kategoriach wiekowych. Organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Laureaci otrzymali w nagrodę - głośniki mobilne, tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz zestawy plastyczne.

21.12.2023 10:30
Rekordowe zainteresowanie konkursem!
Rekordowe zainteresowanie konkursem!

Jury Konkursu „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” nie miało łatwego zadania. Olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że na tegoroczną edycję konkursu plastycznego na ekologiczny plakat wpłynęły 174 prace.

19.12.2023 08:50
Ostatni dzwonek dla gmin  na pieniądze z programu „Czyste Powietrze”
Ostatni dzwonek dla gmin na pieniądze z programu „Czyste Powietrze”

Już tylko do końca tego roku trwa nabór dla samorządów zainteresowanych udziałem w programie „Czyste Powietrze”. To szansa na przedłużenie dotychczasowej współpracy z gminami, które już korzystały z zachęt finansowych programu oraz dla tych, które chciałyby zgłosić się po raz pierwszy. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wprowadza nową zachętę dla gmin. To dopłata za pomoc w wypełnianiu i składaniu wniosków o płatność. Na ten cel zarezerwowano ponad 121 mln zł na cały okres wdrażania programu.

18.12.2023 08:36
10. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”
10. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”
15.12.2023 08:51
Strażacy i zagrożenia chemiczne
Strażacy i zagrożenia chemiczne

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z obszaru całej Polski wezmą udział w szkoleniach z zakresu zasad likwidacji chemicznych zagrożeń dla środowiska.

28.11.2023 09:46
Wprowadzono zmiany w programie „Mój prąd”
Wprowadzono zmiany w programie „Mój prąd”

Polska w pierwszej piątce krajów z największą liczbą instalacji fotowoltaicznych.

27.11.2023 10:57
Zagrajmy w zielone!
Zagrajmy w zielone!

„Ekopracownia Przyszłości”, „Ekolandia”, „Zielony Raj” i „Zagrajmy w zielone” już działają!

23.11.2023 09:57
Ekopracownia Przyszłości i Ekolandia
Ekopracownia Przyszłości i Ekolandia

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w Mysłowicach powstały dwie zielone pracownie: „Ekopracownia przyszłości” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz pracownia przyrodniczo-geograficzna „Ekolandia” w Szkole Podstawowej Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich.

25.10.2023 09:07
„Ciepłe mieszkanie” - nowe rozdanie
„Ciepłe mieszkanie” - nowe rozdanie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza zmianę i drugi nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Pierwsze wnioski są już rozpatrywane.

24.10.2023 08:20
„Zielony Raj” w Piętnastce
„Zielony Raj” w Piętnastce

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 48 tys. zł i środkom z budżetu miasta, w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach powstała nowoczesna pracownia biologiczna „Zielony Raj”.

27.09.2023 11:20
Nadchodząca zima, a uchwała antysmogowa wszystko co musisz wiedzieć
Nadchodząca zima, a uchwała antysmogowa wszystko co musisz wiedzieć

Z każdym dniem, coraz krótszym i chłodniejszym, zbliżamy się nieuchronnie do okresu zimowego. To czas, gdy sięgamy po nasze urządzenia grzewcze, aby uciec przed mrozem i chłodem na zewnątrz. Ale czy aby na pewno dalej możemy korzystać z posiadanego źródła ciepła?

26.09.2023 08:49
PIĘĆ LAT PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”. PONAD STO TYSIĘCY WNIOSKÓW ZE ŚLĄSKA
PIĘĆ LAT PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”. PONAD STO TYSIĘCY WNIOSKÓW ZE ŚLĄSKA

Mija pięć lat od uruchomienia programu „Czyste Powietrze”, największej proekologicznej inicjatywy w polskiej historii, która służy skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W tym czasie z programu skorzystało już blisko 700 tys. beneficjentów w całym kraju, co daje blisko 18 mld zł eko-inwestycji. Tylko w województwie śląskim złożonych zostało 105 tys. wniosków o dotację na termomodernizację i wymianę kopciuchów. Poinformowano o tym na konferencji w Gminie Miedźna w województwie śląskim. To jedna z gmin, które między 2019 a 2022 r. osiągnęły największą redukcję pyłu zawieszonego – PM 2,5, do czego przyczynił się program „Czyste Powietrze”.

24.09.2023 20:05
Świętowaliśmy Dzień Czystego Powietrza
Świętowaliśmy Dzień Czystego Powietrza

7 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. To dobra okazja, by przyjrzeć się działaniom podejmowanym przez Polskę na rzecz walki o błękitne niebo.

08.09.2023 10:00
Reklama