Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 10:48
PRZECZYTAJ!
Reklama

WFOŚiGW

Park już widać!
Park już widać!

Tworzenie parku sensorycznego w Brzęczkowicach weszło w decydującą fazę. Zielony Zakątek wygląda coraz zacniej. Nowe punkty świetlne, wygodne ławeczki, elementy zabawowe i alejki robią już wrażenie. Przypomnijmy, że jest to projekt realizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt oszacowano na pół miliona złotych.

25.03.2024 09:19
Projekty nagrodzone
Projekty nagrodzone

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziesiątą już edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt” skierowanego do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z województwa śląskiego. Z 220 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, Jury wyłoniło 40 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły z otrzymają łącznie prawie 480 tys. zł.

22.03.2024 09:13
Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”
Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od kwietnia 2024 r.

21.03.2024 09:36
Ulga termomodernizacyjna - nie zapomnij o niej składając PIT!
Ulga termomodernizacyjna - nie zapomnij o niej składając PIT!

Początek roku to okres, gdy większość społeczeństwa staje przed obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego za miniony rok. Osoby uprawnione do ulg podatkowych z niecierpliwością wyczekują tego momentu, gdyż już wkrótce ich konta bankowe zostaną zasilone zwrotami podatku. Szczególnie pokaźne mogą być sumy zwracane osobom, które w ubiegłym roku zainwestowały w nowe źródła ciepła lub przeprowadziły termomodernizacje swoich domów – wszystko za sprawą ulgi termomodernizacyjnej.

20.03.2024 08:29
Będą fundusze z „Ciepłego Mieszkania”
Będą fundusze z „Ciepłego Mieszkania”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął pozytywną decyzję o udzieleniu Miastu Mysłowice dofinansowania w ramach II edycji Programu „Ciepłe Mieszkanie”.

29.02.2024 20:06
Park pobudzi zmysły
Park pobudzi zmysły

Rozpoczęły się prace nad powstaniem parku sensorycznego w Brzęczkowicach. Jest to projekt realizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt oszacowano na pół miliona złotych.

29.02.2024 09:52
Zaproszenie do konsultacji
Zaproszenie do konsultacji

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, działając na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska wspomaga osiąganie celów środowiskowych województwa śląskiego, przeznaczając środki finansowe na realizację przedsięwzięć priorytetowych wskazanych w Liście przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

28.02.2024 09:28
Fundusz wznawia nabór wniosków w ramach  programu „Przydomowa oczyszczalnia”.
Fundusz wznawia nabór wniosków w ramach programu „Przydomowa oczyszczalnia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, iż z uwagi na zwiększenie puli planowanego budżetu Programu z dniem 02.04.2024 r. wznowi nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia.

27.02.2024 17:46
Nowe programy dla firm i osób
Nowe programy dla firm i osób

Moja Elektrownia Wiatrowa, wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3 oraz wsparcie budowy lub rozbudowy ogólnodostępnej stacji ładowania dla transportu ciężkiego – to propozycje nowych programów priorytetowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

26.02.2024 20:34
Panele fotowoltaiczne stanęły przy demonstratorze
Panele fotowoltaiczne stanęły przy demonstratorze

106 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 58,3 kWp zamontowano naprzeciw demonstratora technologii mieszczącego się przy ulicy Karola Miarki 28. Zasilą one najnowocześniejszy budynek komunalny w energię elektryczną.

20.02.2024 11:05
Oczyszczacze dla mysłowickich placówek pomocy społecznej
Oczyszczacze dla mysłowickich placówek pomocy społecznej

Prezydent Dariusz Wójtowicz przekazał Domowi Pomocy Społecznej trzy oczyszczacze powietrza dla podopiecznych placówki.

30.01.2024 11:30
Eko ogrzewanie
Eko ogrzewanie

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „Poprawa Jakości Powietrza w obiektach użyteczności publicznej zlokalizowanych w województwie śląskim” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

26.01.2024 09:04
Za mało kontroli pieców!
Za mało kontroli pieców!

Czy mieszkańcy województwa śląskiego mogą liczyć na skuteczną ochronę przed trucicielami? Polski Alarm Smogowy (PAS) zapytał wszystkie gminy w regionie jak wygląda egzekwowanie antysmogowych przepisów, w tym kontrola palenisk w 2022 r.

25.01.2024 10:34
Pompy ciepła pod nadzorem
Pompy ciepła pod nadzorem

Zapowiedź zmian w programie priorytetowym „Czyste Powietrze” w zakresie wymogów dotyczących źródeł ciepła, które mogą stanowić koszt kwalifikowany. W związku z niepokojącymi działaniami związanymi ze sprzedażą na polskim rynku oraz dofinansowywaniem w ramach programu „Czyste Powietrze” (PPCP lub program) pomp ciepła, które w rzeczywistości nie spełniają deklarowanych w karcie produktu i etykiecie energetycznej parametrów, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – w porozumieniu m.in. z przedstawicielami branży producentów i dystrybutorów pomp ciepła oraz stroną społeczną – wypracował dodatkowe wymogi, które z uwzględnieniem okresu przejściowego, zaczną obowiązywać 1 kwietnia 2024 roku.

24.01.2024 09:44
Strona dla każdego! Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl
Strona dla każdego! Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna - tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji.

23.01.2024 14:09
Hybrydy na służbie
Hybrydy na służbie

Policja szybsza i sprawniejsza na naszych drogach. Kluczyki do 32 nowych radiowozów w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross zakupionych, m.in. ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odebrali policjanci przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

22.12.2023 09:34
Nagrody wręczone!
Nagrody wręczone!

174 prace wpłynęły na tegoroczną edycję konkursu plastycznego „TAK dla Czystego Powietrza”. Nagrodzonych zostało łącznie 25 prac w pięciu kategoriach wiekowych. Organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Laureaci otrzymali w nagrodę - głośniki mobilne, tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz zestawy plastyczne.

21.12.2023 10:30
Rekordowe zainteresowanie konkursem!
Rekordowe zainteresowanie konkursem!

Jury Konkursu „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” nie miało łatwego zadania. Olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że na tegoroczną edycję konkursu plastycznego na ekologiczny plakat wpłynęły 174 prace.

19.12.2023 08:50
Ostatni dzwonek dla gmin  na pieniądze z programu „Czyste Powietrze”
Ostatni dzwonek dla gmin na pieniądze z programu „Czyste Powietrze”

Już tylko do końca tego roku trwa nabór dla samorządów zainteresowanych udziałem w programie „Czyste Powietrze”. To szansa na przedłużenie dotychczasowej współpracy z gminami, które już korzystały z zachęt finansowych programu oraz dla tych, które chciałyby zgłosić się po raz pierwszy. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wprowadza nową zachętę dla gmin. To dopłata za pomoc w wypełnianiu i składaniu wniosków o płatność. Na ten cel zarezerwowano ponad 121 mln zł na cały okres wdrażania programu.

18.12.2023 08:36
10. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”
10. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”
15.12.2023 08:51
Strażacy i zagrożenia chemiczne
Strażacy i zagrożenia chemiczne

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z obszaru całej Polski wezmą udział w szkoleniach z zakresu zasad likwidacji chemicznych zagrożeń dla środowiska.

28.11.2023 09:46
Reklama